50 Freestyle Women - Final A (Saturday 4 July 2015 - 19h25) | ||||||||||
1. | HALSALL Francesca | 1990 | GBR | GRANDE-BRETAGNE | 00:24.65 | +0.64 | 892 pts | |||
2. | SANTAMANS Anna | 1993 | FRA | EQUIPE NATIONALE A | 00:25.01 | +0.56 | 854 pts | |||
3. | DOWGIERT Anna | 1990 | POL | POLOGNE | 00:25.51 | +0.56 | 804 pts | |||
4. | URBANCZYK Aleksandra | 1987 | POL | POLOGNE | 00:25.52 | +0.63 | 803 pts | |||
5. | MUREZ Andrea | 1992 | ISR | HPOEL JERUSALEM | 00:25.66 | +0.69 | 790 pts | |||
6. | SMIRNOVA Margarita | 1998 | UKR | ENERGY STANDARD | 00:26.03 | +0.64 | 757 pts | |||
7. | JACKSON Lara | 1986 | USA | AUBURN AQUATICS | 00:26.21 | +0.62 | 742 pts | |||
8. | BUYS Kimberly | 1989 | BEL | VLAAMSE ZWEMFEDERATIE | 00:26.32 | +0.70 | 732 pts | |||
50 Freestyle Women - Final B (Saturday 4 July 2015 - 17h30) | ||||||||||
1. | BOUSQUIN Lena | 1995 | FRA | SELECTION SUD-OUEST | 00:25.98 | +0.67 | 762 pts | |||
2. | SHIKLER Zohar Hen | 1997 | ISR | ISRAËL | 00:25.99 | +0.70 | 761 pts | |||
3. | GOVEJSEK Nastja | 1997 | SLO | SLOVÉNIE | 00:26.18 | +0.62 | 744 pts | |||
4. | MARTIN Anouchka | 1993 | FRA | EQUIPE NATIONALE A | 00:26.29 | +0.75 | 735 pts | |||
5. | ORLOVA Daria | 1999 | RUS | ENERGY STANDARD | 00:26.50 | +0.66 | 718 pts | |||
6. | SURKOVA Arina | 1998 | RUS | ENERGY STANDARD | 00:27.05 | +0.73 | 675 pts | |||
7. | POULET Laure | 1992 | FRA | SELECTION SUD-EST | 00:27.13 | +0.64 | 669 pts | |||
8. | MASINI LUCCETTI Chiara | 1993 | ITA | ITALIE | 00:27.25 | +0.75 | 660 pts | |||
50 Freestyle Women - Prelims (Saturday 4 July 2015 - 11h03) | ||||||||||
1. | SANTAMANS Anna | 1993 | FRA | EQUIPE NATIONALE A | 00:25.01 | +0.59 | 854 pts | QFA | ||
2. | HALSALL Francesca | 1990 | GBR | GRANDE-BRETAGNE | 00:25.15 | +0.69 | 839 pts | QFA | ||
3. | URBANCZYK Aleksandra | 1987 | POL | POLOGNE | 00:25.57 | +0.67 | 799 pts | QFA | ||
4. | MUREZ Andrea | 1992 | ISR | HPOEL JERUSALEM | 00:25.81 | +0.76 | 777 pts | QFA | ||
5. | DOWGIERT Anna | 1990 | POL | POLOGNE | 00:25.83 | +0.64 | 775 pts | QFA | ||
6. | HOSSZU Katinka | 1989 | HUN | HONGRIE | 00:25.86 | +0.67 | 772 pts | QFA | ||
7. | JACKSON Lara | 1986 | USA | AUBURN AQUATICS | 00:25.96 | +0.61 | 763 pts | QFA | ||
8. | BUYS Kimberly | 1989 | BEL | VLAAMSE ZWEMFEDERATIE | 00:26.23 | +0.72 | 740 pts | QFA | ||
9. | SMIRNOVA Margarita | 1998 | UKR | ENERGY STANDARD | 00:26.27 | +0.66 | 737 pts | QFB | ||
10. | SHIKLER Zohar Hen | 1997 | ISR | ISRAËL | 00:26.31 | +0.72 | 733 pts | QFB | ||
11. | ORLOVA Daria | 1999 | RUS | ENERGY STANDARD | 00:26.34 | +0.69 | 731 pts | QFB | ||
12. | GOVEJSEK Nastja | 1997 | SLO | SLOVÉNIE | 00:26.38 | +0.52 | 727 pts | QFB | ||
13. | HACHE Cloé | 1997 | FRA | EQUIPE NATIONALE A | 00:26.47 | +0.64 | 720 pts | QFB | ||
14. | MARTIN Anouchka | 1993 | FRA | EQUIPE NATIONALE A | 00:26.55 | +0.75 | 714 pts | QFB | ||
15. | BOUSQUIN Lena | 1995 | FRA | SELECTION SUD-OUEST | 00:26.57 | +0.70 | 712 pts | QFB | ||
16. | SURKOVA Arina | 1998 | RUS | ENERGY STANDARD | 00:26.76 | +0.78 | 697 pts | QFB | ||
17. | MASINI LUCCETTI Chiara | 1993 | ITA | ITALIE | 00:26.87 | +0.76 | 688 pts | |||
18. | POULET Laure | 1992 | FRA | SELECTION SUD-EST | 00:26.93 | +0.65 | 684 pts | |||
19. | NERRIERE Coralie | 1994 | FRA | SELECTION AUVERGNE | 00:27.20 | +0.70 | 664 pts | |||
20. | LETANG Maria-Elena | 1993 | FRA | SELECTION ILE-DE-FRANCE | 00:27.25 | +0.66 | 660 pts | |||
21. | GIL QUERE Lucie | 1995 | FRA | SELECTION AUVERGNE | 00:27.48 | +0.74 | 643 pts | |||
22. | ROGEON Axelle | 1999 | FRA | SELECTION SUD-OUEST | 00:27.52 | +0.61 | 641 pts | |||
22. | ARLANDIS Anais | 1997 | FRA | SELECTION SUD-EST | 00:27.52 | +0.66 | 641 pts | |||
24. | DE PREMILHAT Auriane | 1994 | FRA | SELECTION SUD-EST | 00:27.53 | +0.83 | 640 pts | |||
25. | WIJNS Chloe | 1998 | BEL | VLAAMSE ZWEMFEDERATIE | 00:27.61 | +0.77 | 634 pts | |||
26. | LECANU Maëlle | 1999 | FRA | SELECTION SUD-EST | 00:27.73 | +0.66 | 626 pts | |||
27. | CHEBARAKA Majda | 2000 | ALG | ALGÉRIE | 00:27.83 | +0.74 | 619 pts | |||
28. | MAKSIMOVA Valeriya | 2000 | RUS | ENERGY STANDARD | 00:27.84 | +0.59 | 619 pts | |||
29. | LEBLOND Tiphaine | 1996 | FRA | SELECTION ILE-DE-FRANCE | 00:28.16 | +0.72 | 598 pts | |||
30. | PETIT Emilie | 1996 | FRA | SELECTION NORD-EST | 00:28.18 | +0.68 | 597 pts | |||
31. | BILSKI Karine | 1978 | FRA | FRANCE MILITAIRE | 00:28.24 | +0.79 | 593 pts | |||
32. | NERRIERE Célia | 1998 | FRA | SELECTION AUVERGNE | 00:28.32 | +0.69 | 588 pts | |||
33. | DRHOUIN Emma | 1999 | FRA | SELECTION SUD-OUEST | 00:28.47 | +0.65 | 579 pts | |||
34. | DEL'HOMME Laurine | 1997 | FRA | SELECTION ILE-DE-FRANCE | 00:28.50 | +0.72 | 577 pts | |||
35. | LACAVALERIE Tiphaine | 2000 | FRA | SELECTION SUD-OUEST | 00:28.53 | +0.69 | 575 pts | |||
36. | KUDROVA Ekaterina | 2001 | RUS | ENERGY STANDARD | 00:28.76 | +0.68 | 561 pts | |||
37. | LE DREAU Audrey | 1986 | FRA | FRANCE MILITAIRE | 00:28.80 | +0.77 | 559 pts | |||
38. | DOWNIE Katherine | 1996 | AUS | WCCA | 00:30.59 | +0.74 | 466 pts | |||
39. | NOUCHET Alexandra | 1998 | FRA | FRANCE HANDISPORT | 00:31.72 | +0.77 | 418 pts | |||
40. | PIERRE Emeline | 1999 | FRA | FRANCE HANDISPORT | 00:32.17 | +0.73 | 401 pts | |||
41. | ETIENNE Lucie | 2001 | FRA | FRANCE HANDISPORT | 00:32.71 | +0.71 | 381 pts |