50 Butterfly Men - Final A (Saturday 4 July 2015 - 18h03) | ||||||||||
1. | GOVOROV Andrii | 1992 | UKR | ENERGY STANDARD | 00:23.37 | +0.61 | 884 pts | |||
2. | CIELO FILHO Cesar | 1987 | BRA | BRÉSIL | 00:23.44 | +0.63 | 876 pts | |||
3. | MANAUDOU Florent | 1990 | FRA | EQUIPE NATIONALE A | 00:23.45 | +0.60 | 875 pts | |||
4. | HEERSBRANDT François | 1986 | BEL | ADN SWIM PROJECT | 00:23.80 | +0.62 | 837 pts | |||
5. | BOUSQUET Frédérick | 1981 | FRA | CN MARSEILLE | 00:23.86 | +0.66 | 830 pts | |||
6. | BARRETT Adam | 1992 | GBR | GRANDE-BRETAGNE | 00:24.16 | +0.65 | 800 pts | |||
7. | ZAMIR Tomer | 1994 | ISR | ISRAËL | 00:24.57 | +0.67 | 760 pts | |||
8. | LENDER Ivan | 1990 | SRB | SERBIE | 00:24.92 | +0.66 | 729 pts | |||
50 Butterfly Men - Final B (Saturday 4 July 2015 - 17h00) | ||||||||||
1. | RIVOLTA Matteo | 1991 | ITA | ITALIE | 00:24.38 | +0.63 | 778 pts | |||
2. | KATRANTZIS Christos | 1992 | GRE | GRÈCE | 00:24.50 | +0.61 | 767 pts | |||
3. | RALEFY Anthonny | 1995 | MAD | MADAGASCAR | 00:24.70 | +0.60 | 748 pts | |||
4. | PELAGIE Nosy | 1991 | FRA | SELECTION SUD-EST | 00:24.76 | +0.72 | 743 pts | |||
5. | AUBRY Flavien | 1994 | FRA | SELECTION ILE-DE-FRANCE | 00:24.86 | +0.65 | 734 pts | |||
6. | MAJCHRZAK Kacper | 1992 | POL | POLOGNE | 00:25.00 | +0.67 | 722 pts | |||
7. | VILACECA Thomas | 1990 | FRA | SELECTION SUD-OUEST | 00:25.06 | +0.63 | 717 pts | |||
8. | HESSE Jan | 1990 | GER | WASPO 98 HANNOVER | 00:25.21 | +0.72 | 704 pts | |||
50 Butterfly Men - Prelims (Saturday 4 July 2015 - 09h30) | ||||||||||
1. | CIELO FILHO Cesar | 1987 | BRA | BRÉSIL | 00:23.42 | +0.64 | 878 pts | QFA | ||
2. | GOVOROV Andrii | 1992 | UKR | ENERGY STANDARD | 00:23.45 | +0.60 | 875 pts | QFA | ||
3. | HEERSBRANDT François | 1986 | BEL | ADN SWIM PROJECT | 00:23.92 | +0.63 | 824 pts | QFA | ||
4. | MANAUDOU Florent | 1990 | FRA | EQUIPE NATIONALE A | 00:23.95 | +0.63 | 821 pts | QFA | ||
5. | BOUSQUET Frédérick | 1981 | FRA | CN MARSEILLE | 00:24.01 | +0.68 | 815 pts | QFA | ||
6. | LENDER Ivan | 1990 | SRB | SERBIE | 00:24.09 | +0.64 | 807 pts | QFA | ||
7. | BARRETT Adam | 1992 | GBR | GRANDE-BRETAGNE | 00:24.21 | +0.67 | 795 pts | QFA | ||
8. | ZAMIR Tomer | 1994 | ISR | ISRAËL | 00:24.42 | +0.62 | 774 pts | QFA | ||
9. | RIVOLTA Matteo | 1991 | ITA | ITALIE | 00:24.48 | +0.70 | 769 pts | QFB | ||
10. | PELAGIE Nosy | 1991 | FRA | SELECTION SUD-EST | 00:24.63 | +0.69 | 755 pts | QFB | ||
11. | KATRANTZIS Christos | 1992 | GRE | GRÈCE | 00:24.71 | +0.61 | 747 pts | QFB | ||
12. | HESSE Jan | 1990 | GER | WASPO 98 HANNOVER | 00:24.73 | +0.70 | 746 pts | QFB | ||
13. | GIERKE Markus | 1991 | GER | WASPO 98 HANNOVER | 00:24.79 | +0.70 | 740 pts | QFB | ||
14. | RALEFY Anthonny | 1995 | MAD | MADAGASCAR | 00:24.82 | +0.61 | 738 pts | QFB | ||
15. | MAJCHRZAK Kacper | 1992 | POL | POLOGNE | 00:24.88 | +0.66 | 732 pts | QFB | ||
16. | TIMMERS Pieter | 1988 | BEL | VLAAMSE ZWEMFEDERATIE | 00:24.91 | +0.71 | 730 pts | QFB | ||
17. | AUBRY Flavien | 1994 | FRA | SELECTION ILE-DE-FRANCE | 00:24.94 | +0.62 | 727 pts | |||
18. | ZBOGAR Robert | 1989 | SLO | SLOVÉNIE | 00:24.97 | +0.62 | 724 pts | |||
19. | SURGELOOSE Glenn | 1989 | BEL | VLAAMSE ZWEMFEDERATIE | 00:25.10 | +0.70 | 713 pts | |||
20. | VILACECA Thomas | 1990 | FRA | SELECTION SUD-OUEST | 00:25.20 | +0.66 | 705 pts | |||
21. | BOURELLY Lorys | 1992 | FRA | EQUIPE NATIONALE A | 00:25.22 | +0.56 | 703 pts | |||
22. | MEYNARD William | 1987 | FRA | CN MARSEILLE | 00:25.23 | +0.65 | 702 pts | |||
23. | DOMAGALA Michael | 1995 | POL | POLOGNE | 00:25.28 | +0.67 | 698 pts | |||
24. | BARNEA Guy Marcos | 1987 | ISR | ISRAËL | 00:25.36 | +0.67 | 691 pts | |||
25. | MINICHINI Gabriele | 1995 | ITA | IMOLA NUOTO | 00:25.39 | +0.63 | 689 pts | |||
26. | ROCH Nans | 1996 | FRA | SELECTION SUD-EST | 00:25.45 | +0.66 | 684 pts | |||
27. | GRIGORISHIN Ivan | 1998 | RUS | ENERGY STANDARD | 00:25.47 | +0.59 | 682 pts | |||
28. | HOLUB Jan | 1996 | POL | POLOGNE | 00:25.50 | +0.73 | 680 pts | |||
29. | USTINOV Evgeny | 1999 | RUS | ENERGY STANDARD | 00:25.54 | +0.68 | 677 pts | |||
29. | DROGUET Gaëtan | 1994 | FRA | FRANCE MILITAIRE | 00:25.54 | +0.66 | 677 pts | |||
31. | MARCELIN Louis | 1996 | FRA | SELECTION NORD-EST | 00:25.60 | +0.68 | 672 pts | |||
32. | CHATRON Cyril | 1995 | FRA | SELECTION SUD-EST | 00:25.68 | +0.66 | 666 pts | |||
33. | BEDEL Paul-Gabriel | 1994 | FRA | SELECTION SUD-EST | 00:25.74 | +0.64 | 661 pts | |||
34. | DAWS Christopher | 1997 | FRA | SELECTION SUD-OUEST | 00:25.89 | +0.65 | 650 pts | |||
35. | TONNERRE Kevin | 1991 | FRA | SELECTION SUD-EST | 00:25.99 | +0.67 | 642 pts | |||
36. | HEUGEL Florent | 1996 | FRA | SELECTION NORD-EST | 00:26.03 | +0.71 | 639 pts | |||
37. | HENRY ARRENOUS Pierre | 1998 | FRA | SELECTION SUD-OUEST | 00:26.10 | +0.71 | 634 pts | |||
38. | MROWINSKI Romain | 1994 | FRA | SELECTION SUD-EST | 00:26.18 | +0.61 | 628 pts | |||
39. | SHAKHANOV Semen | 1998 | RUS | ENERGY STANDARD | 00:26.20 | +0.63 | 627 pts | |||
40. | SWITKOWSKI Jan | 1994 | POL | POLOGNE | 00:26.30 | +0.71 | 620 pts | |||
41. | COMMENGES Lucas | 1999 | FRA | SELECTION SUD-OUEST | 00:26.38 | +0.66 | 614 pts | |||
42. | PIRON Thomas | 2000 | FRA | SELECTION AUVERGNE | 00:26.48 | +0.70 | 607 pts | |||
43. | BOUTON Axel | 1994 | FRA | SELECTION SUD-EST | 00:26.65 | +0.72 | 596 pts | |||
44. | SUKHININ Daniil | 1999 | RUS | ENERGY STANDARD | 00:26.71 | +0.62 | 592 pts | |||
45. | FOURTIER Florentin | 1996 | FRA | SELECTION ILE-DE-FRANCE | 00:27.02 | +0.71 | 572 pts | |||
46. | NEVMIANOV Aleksandr | 2000 | RUS | ENERGY STANDARD | 00:27.21 | +0.61 | 560 pts | |||
47. | MOMBELLI Romano | 1992 | SUI | SUISSE | 00:28.07 | +0.70 | 510 pts | |||
48. | ROZOY Charles | 1987 | FRA | FRANCE HANDISPORT | 00:28.19 | +0.72 | 503 pts | |||
49. | ROBERTS Timmy | 1997 | SUI | SUISSE | 00:29.70 | +0.77 | 430 pts | |||
--- | MAISONNEUVE Marvin | 1991 | FRA | SELECTION SUD-OUEST | DNS dec |
--- | ||||
--- | DOTTO Luca | 1990 | ITA | ITALIE | DNS |
--- |