50 Breaststroke Men - Final A (Saturday 9 Mars 2019 - 19h23) | ||||||||||
1. | GAUMET Paul | 2005 | FRA | ASCPA PESSAC NATATION | 00:35.17 | 887 pts | ||||
2. | VANG Alan | 2005 | FRA | CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE | 00:35.74 | 860 pts | ||||
3. | ERRATXOU Vincent | 2005 | FRA | BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS | 00:37.11 | 798 pts | ||||
4. | AGNESE Enzo | 2005 | FRA | OLORON NATATION 64 | 00:38.16 | 752 pts | ||||
5. | CHAVANT Antoine | 2006 | FRA | CN GUÉRET | 00:38.34 | 744 pts | ||||
6. | MOUQUOT Clément | 2005 | FRA | AS ST-MÉDARD-EN-JALLES | 00:38.44 | 740 pts | ||||
7. | DUCLAP Damien | 2006 | FRA | ROCHEFORT NEPTUNE CLUB | 00:39.46 | 697 pts | ||||
8. | DULHOSTE Esteban | 2005 | FRA | AQUA LONS BARRACUDAS | 00:39.71 | 687 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Final B (Saturday 9 Mars 2019 - 19h21) | ||||||||||
1. | LOISEAU Nathan | 2006 | FRA | AQUA LONS BARRACUDAS | 00:38.65 | 731 pts | ||||
2. | MARRELEC Paulin | 2005 | FRA | ASPTT LIMOGES | 00:40.04 | 673 pts | ||||
3. | COUPEAU Tristan | 2005 | FRA | SPN POITIERS | 00:40.20 | 667 pts | ||||
4. | AMIEL Lilian | 2005 | FRA | ASCPA PESSAC NATATION | 00:40.60 | 651 pts | ||||
5. | NIERODA Justin | 2005 | FRA | STADE MONTOIS NATATION | 00:41.09 | 631 pts | ||||
6. | NORMAND Noah | 2006 | FRA | CERCLE NAG. BOCAGE BRESSUIRAIS | 00:41.23 | 625 pts | ||||
7. | CAILLAUD Hadrien | 2007 | FRA | ASCPA PESSAC NATATION | 00:41.52 | 614 pts | ||||
8. | PURVIS James | 2005 | FRA | ANGLET OLYMPIQUE | 00:41.64 | 609 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Final C Jeune 1 : 12 ans (Saturday 9 Mars 2019 - 19h19) | ||||||||||
1. | LEBRETON Auguste | 2007 | FRA | SPN POITIERS | 00:40.30 | 663 pts | ||||
2. | GARCIA Pablo | 2007 | FRA | CN HENDAYE | 00:42.70 | 569 pts | ||||
3. | RICHARD Tom | 2007 | FRA | CERCLE DES NAGEURS SAINTES | 00:43.02 | 557 pts | ||||
4. | CHÂTEAU LOUIS Yannis | 2007 | FRA | CN NIORT | 00:44.45 | 505 pts | ||||
5. | CESAT Etor | 2007 | FRA | A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE | 00:45.53 | 468 pts | ||||
6. | BAYARD Victor | 2007 | FRA | CN BERGERAC | 00:46.11 | 448 pts | ||||
7. | HOADLEY Konstantin | 2007 | FRA | OLORON NATATION 64 | 00:47.97 | 388 pts | ||||
8. | IDIR Juba | 2007 | FRA | A.C AGGLOMERATION PERIGUEUX | 00:48.01 | 387 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Prelims (Friday 8 Mars 2019 - 18h17) | ||||||||||
1. | VANG Alan | 2005 | FRA | CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE | 00:35.33 | 879 pts | QFA | |||
2. | GAUMET Paul | 2005 | FRA | ASCPA PESSAC NATATION | 00:35.51 | 871 pts | QFA | |||
3. | ERRATXOU Vincent | 2005 | FRA | BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS | 00:37.25 | 792 pts | QFA | |||
4. | AGNESE Enzo | 2005 | FRA | OLORON NATATION 64 | 00:37.97 | 760 pts | QFA | |||
5. | MOUQUOT Clément | 2005 | FRA | AS ST-MÉDARD-EN-JALLES | 00:38.75 | 727 pts | QFA | |||
6. | CHAVANT Antoine | 2006 | FRA | CN GUÉRET | 00:38.95 | 718 pts | QFA | |||
7. | DUCLAP Damien | 2006 | FRA | ROCHEFORT NEPTUNE CLUB | 00:39.65 | 689 pts | QFA | |||
8. | DULHOSTE Esteban | 2005 | FRA | AQUA LONS BARRACUDAS | 00:39.67 | 688 pts | QFA | |||
9. | MARRELEC Paulin | 2005 | FRA | ASPTT LIMOGES | 00:39.81 | 683 pts | QFB | |||
10. | AMIEL Lilian | 2005 | FRA | ASCPA PESSAC NATATION | 00:40.25 | 665 pts | QFB | |||
10. | COUPEAU Tristan | 2005 | FRA | SPN POITIERS | 00:40.25 | 665 pts | QFB | |||
12. | LOISEAU Nathan | 2006 | FRA | AQUA LONS BARRACUDAS | 00:40.44 | 657 pts | QFB | |||
13. | PURVIS James | 2005 | FRA | ANGLET OLYMPIQUE | 00:40.53 | 653 pts | QFB | |||
14. | NIERODA Justin | 2005 | FRA | STADE MONTOIS NATATION | 00:40.73 | 645 pts | QFB | |||
15. | NORMAND Noah | 2006 | FRA | CERCLE NAG. BOCAGE BRESSUIRAIS | 00:40.78 | 643 pts | QFB | |||
16. | CAILLAUD Hadrien | 2007 | FRA | ASCPA PESSAC NATATION | 00:41.01 | 634 pts | QFB | |||
17. | LEBRETON Auguste | 2007 | FRA | SPN POITIERS | 00:41.15 | 629 pts | QFC | |||
18. | MILLAGOU Ronan | 2006 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:41.18 | 627 pts | ||||
19. | GIRARD Mathieu | 2006 | FRA | COQS ROUGES BORDEAUX | 00:41.28 | 623 pts | ||||
20. | DUPONT Bertrand | 2006 | FRA | SPN POITIERS | 00:41.61 | 611 pts | ||||
21. | PAPOT Aurélien | 2005 | FRA | ANDERNOS ESPADONS THALASSA | 00:41.70 | 607 pts | ||||
22. | SAGASPY Tom | 2006 | FRA | BIARRITZ OLYMPIQUE | 00:41.94 | 598 pts | ||||
23. | WAVELET James | 2006 | FRA | BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS | 00:42.17 | 589 pts | ||||
24. | CHRETIEN Théo | 2006 | FRA | ROCHEFORT NEPTUNE CLUB | 00:42.31 | 584 pts | ||||
25. | GARCIA Pablo | 2007 | FRA | CN HENDAYE | 00:42.58 | 573 pts | QFC | |||
26. | LOUSLEY Alexis | 2006 | FRA | CS MELLE | 00:42.63 | 572 pts | ||||
27. | LEMARIE Hugo | 2006 | FRA | BLANQUEFORT NATATION TRIATHLON | 00:42.69 | 569 pts | ||||
28. | JARNIER Mathieu | 2006 | FRA | A.C AGGLOMERATION PERIGUEUX | 00:42.79 | 566 pts | ||||
29. | DUPUY Elouan | 2006 | FRA | CN NIORT | 00:43.35 | 545 pts | ||||
30. | CASAUBON Thomas | 2006 | FRA | DAUPHINS SECTION PALOISE | 00:43.76 | 530 pts | ||||
31. | RICHARD Tom | 2007 | FRA | CERCLE DES NAGEURS SAINTES | 00:43.94 | 523 pts | QFC | |||
32. | CHÂTEAU LOUIS Yannis | 2007 | FRA | CN NIORT | 00:45.17 | 480 pts | QFC | |||
33. | VASSEUR Felix | 2006 | FRA | BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS | 00:45.69 | 462 pts | ||||
34. | CESAT Etor | 2007 | FRA | A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE | 00:46.25 | 443 pts | QFC | |||
34. | AKHCHAOU Anis | 2006 | FRA | DAUPHINS ST-PIERRE-DU-MONT | 00:46.25 | 443 pts | ||||
36. | BAYARD Victor | 2007 | FRA | CN BERGERAC | 00:46.61 | 432 pts | QFC | |||
37. | HOADLEY Konstantin | 2007 | FRA | OLORON NATATION 64 | 00:48.52 | 371 pts | QFC | |||
38. | IDIR Juba | 2007 | FRA | A.C AGGLOMERATION PERIGUEUX | 00:48.59 | 369 pts | QFC | |||
39. | SAMBLAT Clément | 2007 | FRA | SA MÉRIGNAC | 00:49.67 | 337 pts | ||||
40. | FAYE Noah | 2007 | FRA | A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE | 00:50.10 | 325 pts | ||||
41. | DEXEMPLE Gautier | 2007 | FRA | A.C AGGLOMERATION PERIGUEUX | 00:51.95 | 275 pts | ||||
--- | LEPELLETIER Adrien | 2006 | FRA | AS LIBOURNE NATATION | DNS dec |
--- | ||||
--- | BENHAYOUN Nabil | 2006 | FRA | AS LIBOURNE NATATION | DNS dec |
--- | ||||
--- | DRUON Natan | 2005 | FRA | C NATATION DE HAGETMAU | DNS |
--- |