Start-List by team
SB BORDEAUX BASTIDE
Code structure : 1281 - District : NOUVELLE-AQUITAINE (3002) - Department : GIRONDE (1646)
Number of individual commitments:37
AZZOLA Cyrille (1993) FRA |
50 Freestyle Men |
|
serie 7 |
line 4 |
00:23.49 |
Samedi 19 Mars |
10h15 |
50 Butterfly Men |
|
serie 4 |
line 4 |
00:25.87 |
Dimanche 20 Mars |
09h43 |
100 Freestyle Men |
|
serie 7 |
line 4 |
00:52.14 |
Dimanche 20 Mars |
10h56 |
BEI Steve (1988) FRA |
200 Butterfly Men |
|
serie 2 |
line 4 |
02:05.60 |
Vendredi 18 Mars |
10h20 |
200 Freestyle Men |
|
serie 7 |
line 5 |
01:56.52 |
Vendredi 18 Mars |
11h09 |
100 Butterfly Men |
|
serie 4 |
line 5 |
00:58.03 |
Samedi 19 Mars |
09h41 |
50 Butterfly Men |
|
serie 5 |
line 2 |
00:27.02 |
Dimanche 20 Mars |
09h44 |
GALLEGO Thomas (2000) FRA |
1500 Freestyle Men |
|
serie 1 |
line 9 |
17:59.27 |
Vendredi 18 Mars |
17h20 |
400 Freestyle Men |
|
serie 3 |
line 1 |
04:32.80 |
Samedi 19 Mars |
11h53 |
800 Freestyle Men |
|
serie 3 |
line 0 |
09:19.89 |
Dimanche 20 Mars |
11h45 |
GERARD BenoƮt (1992) FRA |
200 Freestyle Men |
|
serie 8 |
line 5 |
01:56.32 |
Vendredi 18 Mars |
11h12 |
100 Freestyle Men |
|
serie 9 |
line 2 |
00:53.80 |
Dimanche 20 Mars |
11h00 |
LATUILERIE Thomas (1997) FRA |
200 Freestyle Men |
|
serie 8 |
line 3 |
01:56.99 |
Vendredi 18 Mars |
11h12 |
50 Freestyle Men |
|
serie 5 |
line 2 |
00:24.83 |
Samedi 19 Mars |
10h13 |
400 Medley Men |
|
serie 2 |
line 5 |
04:36.50 |
Dimanche 20 Mars |
09h25 |
LONGUAR Samir (1999) FRA |
200 Freestyle Men |
|
serie 5 |
line 7 |
02:06.36 |
Vendredi 18 Mars |
11h03 |
1500 Freestyle Men |
|
serie 1 |
line 7 |
17:26.65 |
Vendredi 18 Mars |
17h20 |
400 Freestyle Men |
|
serie 4 |
line 8 |
04:25.67 |
Samedi 19 Mars |
11h59 |
100 Freestyle Men |
|
serie 4 |
line 3 |
00:58.12 |
Dimanche 20 Mars |
10h51 |
800 Freestyle Men |
|
serie 3 |
line 4 |
09:09.72 |
Dimanche 20 Mars |
11h45 |
PELLISSARD Charly (1994) FRA |
50 Freestyle Men |
|
serie 5 |
line 4 |
00:24.04 |
Samedi 19 Mars |
10h13 |
100 Freestyle Men |
|
serie 9 |
line 3 |
00:52.94 |
Dimanche 20 Mars |
11h00 |
RONSHEIM Lucas (1999) FRA |
200 Freestyle Men |
|
serie 5 |
line 4 |
02:05.30 |
Vendredi 18 Mars |
11h03 |
100 Butterfly Men |
|
serie 4 |
line 0 |
01:02.79 |
Samedi 19 Mars |
09h41 |
400 Freestyle Men |
|
serie 5 |
line 8 |
04:25.32 |
Samedi 19 Mars |
12h04 |
100 Freestyle Men |
|
serie 6 |
line 8 |
00:57.14 |
Dimanche 20 Mars |
10h55 |
800 Freestyle Men |
|
serie 3 |
line 7 |
09:15.04 |
Dimanche 20 Mars |
11h45 |
VETTER Pierre (1987) FRA |
50 Backstroke Men |
|
serie 6 |
line 3 |
00:27.56 |
Vendredi 18 Mars |
09h46 |
200 Freestyle Men |
|
serie 6 |
line 3 |
01:57.51 |
Vendredi 18 Mars |
11h06 |
200 Medley Men |
|
serie 4 |
line 4 |
02:07.89 |
Samedi 19 Mars |
11h13 |
400 Medley Men |
|
serie 1 |
line 4 |
04:35.05 |
Dimanche 20 Mars |
09h19 |
GRIMAUD Nolwenn (2002) FRA |
100 Breaststroke Women |
|
serie 4 |
line 9 |
01:20.79 |
Vendredi 18 Mars |
09h55 |
200 Freestyle Women |
|
serie 4 |
line 8 |
02:20.92 |
Vendredi 18 Mars |
10h33 |
50 Freestyle Women |
|
serie 6 |
line 1 |
00:29.05 |
Samedi 19 Mars |
10h03 |
200 Medley Women |
|
serie 5 |
line 7 |
02:35.44 |
Samedi 19 Mars |
10h57 |
400 Medley Women |
|
serie 2 |
line 8 |
05:36.79 |
Dimanche 20 Mars |
09h06 |
100 Freestyle Women |
|
serie 4 |
line 4 |
01:04.38 |
Dimanche 20 Mars |
10h33 |