Back to liveffn portail
Liveffn portail
Sports results announced throughout the liveffn.com are provided for informational purposes and have no contractual value. IMPORTANT, only the results published on the Federal website(ffnatation.fr) are validated by the institution.
Warning
Français
English
English
Venez visiter le site de la FFN
ÉTAMPES
Circuit Avenirs 91 - Plot 4 - Secteur 2 - 25 m
Sunday 8 Mars 2020
Welcome
Swimming the Web
Homepage
Program
programmation
Start-List
Program
Results
To learn more
Live
Live Results !
Lists
Lists informations
Statistics
Commitments statistics on the competition
Events
Entry List by events
Teams
Start-List by team
Competitors
Start-List by competitor
Start-List by competitor
List of Participants (45)
ANTOINE WIRTH Lisa
2010
FRA
MORSANG ESSONNE NATATION
BATIKIAN Chloé
2010
FRA
CN ST-MICHEL-SUR-ORGE
BAYBI BAKALLA Hafssa
2010
FRA
EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS
BOUZIDI Nabil
2011
FRA
CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS
BUSH Lawrence
2009
FRA
CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS
CECCHETTO Liron
2010
FRA
CN ST-MICHEL-SUR-ORGE
CHATEL Thomas
2009
FRA
EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS
CISSE Kelia
2011
FRA
CN ST-MICHEL-SUR-ORGE
CORVO Maëlys
2010
FRA
MORSANG ESSONNE NATATION
DA SILVA Eithan
2009
FRA
EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS
DA SILVA Meïli
2011
FRA
EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS
DANZER Camille
2010
FRA
EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS
DIALLO Dallanda
2011
FRA
EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS
DIJOUX Alice
2010
FRA
CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS
DOISNEAU Celyen
2009
FRA
ETAMPES NATATION
DOMINIQUE Raphael
2010
FRA
CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS
GUERTON Lenny
2009
FRA
ETAMPES NATATION
GUILLOTON Margo
2010
FRA
CN ST-MICHEL-SUR-ORGE
GUIOMAR Alix
2010
FRA
CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS
HADDAD Weness
2009
FRA
CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS
JANDON Lou
2010
FRA
CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS
JEAN BAPTISTE Noélie
2010
FRA
CN ST-MICHEL-SUR-ORGE
KHALILOV Renat
2009
FRA
MORSANG ESSONNE NATATION
LAMOURET GILLOT Sarah
2010
FRA
EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS
LECOINTRE Téo
2009
FRA
EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS
LEFRANC Aarone
2011
FRA
CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS
MESSAOUDI Emile
2010
FRA
EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS
MOUA NOU TOUA Russel
2011
FRA
EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS
NAIT BELKACEM Mouloud-Kassim
2010
FRA
EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS
PEZE GEAY Noa
2010
FRA
CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS
PICALAU Ilia
2009
MDA
CN ST-MICHEL-SUR-ORGE
PILLOT Clara
2010
FRA
CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS
SANDELION Hugo
2009
FRA
MORSANG ESSONNE NATATION
SEGINGER Madison
2010
FRA
CN ST-MICHEL-SUR-ORGE
STUNDZE Rusné
2011
FRA
CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS
THIEBAUT Eloan
2010
FRA
CN ST-MICHEL-SUR-ORGE
TRAORE Niakale
2010
FRA
EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS
VALLAT Marilyne
2010
FRA
CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS
VAREILLAUD Antoine
2009
FRA
CN ST-MICHEL-SUR-ORGE
VAREILLAUD Lucas
2009
FRA
CN ST-MICHEL-SUR-ORGE
VAREILLAUD Thomas
2009
FRA
MORSANG ESSONNE NATATION
VAUBOURG Lilian
2009
FRA
CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS
VEAUVY-GALET Nino
2010
FRA
ETAMPES NATATION
WATIER Enzo
2009
FRA
EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS
YAMOUCHENE Mehdi
2009
FRA
ETAMPES NATATION