Program

Meeting N° 1 : Friday 6 Mars 2020
  • Schedules are given for information

    Doors open : 07h00
  • TC HEEMSKERK Femke 2.14.10 et J1/2 LEFEBVRE Louise 2.16.14
  • » 08h30 - 200 Backstroke Women Prelims 7 series / 53 competitors
    Click to view the program
  • TC TOMAC mewen 2.02.08 et J1/2 CHATTI Souhaiel 2.08.94
  • » 08h53 - 200 Backstroke Men Prelims 7 series / 54 competitors
    Click to view the program
  • TC PROUFF Faustine 25.60 et J1/2 LECANU Maêlle 27.70
  • » 09h15 - 50 Freestyle Women Prelims 14 series / 117 competitors
    Click to view the program
  • TC MOUEDDENE Eddie 22.79 et J1/2 BOUTRY Théo 24.86
  • » 09h32 - 50 Freestyle Men Prelims 15 series / 122 competitors
    Click to view the program
  • TC BLANCHETIERE.E - DAUBA.C 1.10.52 et LINDAUER Emma 1.15.97
  • » 09h51 - 100 Breaststroke Women Prelims 9 series / 71 competitors
    Click to view the program
  • TC DESPLANCHES Jeremy 1.02.46 et J1/2 AITKACI Carl 1.05.94
  • » 10h10 - 100 Breaststroke Men Prelims 8 series / 68 competitors
    Click to view the program
  • TC ARLANDIS Anais 1.01.50 et J1/2 COUSSON Bertille 1.03.82
  • » 10h26 - 100 Butterfly Women Prelims 10 series / 82 competitors
    Click to view the program
  • TC STRAVIUS Jérémy 53.36 et J1/2 RAKOTONDRAMANGA Eliot 57.49
  • » 10h45 - 100 Butterfly Men Prelims 12 series / 96 competitors
    Click to view the program
  • TC VAN ROUWENDAAL Sharon 8.40.81 et J1/2 COUSSON Bertille 9.24.84
  • » 11h06 - 800 Freestyle Women Slow prelims 3 series / 24 competitors
    Click to view the program
  • TC OLIVIER Marc Antoine 15.07.99 et J1/2 KUKLA Clément 16.09.20
  • » 11h39 - 1500 Freestyle Men Slow prelims 2 series / 16 competitors
    Click to view the program
  • Fin de la réunion
Meeting N° 2 : Friday 6 Mars 2020
  • Schedules are given for information

    Doors open : 15h30
  • TC VAN ROUWENDAAL Sharon 8.40.81 et J1/2 COUSSON Bertille 9.24.84
  • » 16h45 - 800 Freestyle Women Fast prelim 1 serie / 8 competitors
    Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 800 NL
  • TC OLIVIER Marc Antoine 15.07.99 et J1/2 KUKLA Clément 16.09.20
  • » 17h01 - 1500 Freestyle Men Fast prelim 1 serie / 8 competitors
    Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 1500 NL
  • TC HEEMSKERK Femke 2.14.10 et J1/2 LEFEBVRE Louise 2.16.14
  • » 17h24 - 200 Backstroke Women Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 17h28 - 200 Backstroke Women Final B Click to view the program
  • » 17h33 - 200 Backstroke Women Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 200 DOS
  • TC TOMAC mewen 2.02.08 et J1/2 CHATTI Souhaiel 2.08.94
  • » 17h42 - 200 Backstroke Men Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 17h46 - 200 Backstroke Men Final B Click to view the program
  • » 17h50 - 200 Backstroke Men Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 200 DOS
  • TC PROUFF Faustine 25.60 et J1/2 LECANU Maêlle 27.70
  • » 17h59 - 50 Freestyle Women Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 18h01 - 50 Freestyle Women Final B Click to view the program
  • » 18h03 - 50 Freestyle Women Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 50 NL
  • TC MOUEDDENE Eddie 22.79 et J1/2 BOUTRY Théo 24.86
  • » 18h11 - 50 Freestyle Men Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 18h13 - 50 Freestyle Men Final B Click to view the program
  • » 18h15 - 50 Freestyle Men Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 50 NL
  • TC BLANCHETIERE.E - DAUBA.C 1.10.52 et LINDAUER Emma 1.15.97
  • » 18h22 - 100 Breaststroke Women Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 18h25 - 100 Breaststroke Women Final B Click to view the program
  • » 18h28 - 100 Breaststroke Women Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 100 BRASSE
  • TC DESPLANCHES Jeremy 1.02.46 et J1/2 AITKACI Carl 1.05.94
  • » 18h36 - 100 Breaststroke Men Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 18h39 - 100 Breaststroke Men Final B Click to view the program
  • » 18h42 - 100 Breaststroke Men Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 100 BRASSE
  • TC ARLANDIS Anais 1.01.50 et J1/2 COUSSON Bertille 1.03.82
  • » 18h50 - 100 Butterfly Women Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 18h53 - 100 Butterfly Women Final B Click to view the program
  • » 18h56 - 100 Butterfly Women Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 100 PAPILLON
  • TC STRAVIUS Jérémy 53.36 et J1/2 RAKOTONDRAMANGA Eliot 57.49
  • » 19h04 - 100 Butterfly Men Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 19h06 - 100 Butterfly Men Final B Click to view the program
  • » 19h09 - 100 Butterfly Men Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 100 PAPILLON
  • Fin de la réunion
Meeting N° 3 : Saturday 7 Mars 2020
  • Schedules are given for information

    Doors open : 07h00
  • TC HEEMSKERK Femke 1.57.86 et J1/2 DESBORDES Joana 2.09.34
  • » 08h15 - 200 Freestyle Women Prelims 12 series / 96 competitors
    Click to view the program
  • TC DERACHE Alexandre 1.49.87 et J1/2 AUNE Romain 1.55.82
  • » 08h51 - 200 Freestyle Men Prelims 13 series / 106 competitors
    Click to view the program
  • TC EGOROVA Valérya 1.01.94 et J1/2 LEFEBVRE Louise 1.03.24
  • » 09h28 - 100 Backstroke Women Prelims 10 series / 78 competitors
    Click to view the program
  • TC STRAVIUS Jérémy 54.83 et J1/2 CHATTI Souhail 59.88
  • » 09h48 - 100 Backstroke Men Prelims 9 series / 73 competitors
    Click to view the program
  • TC DAUBA Camille 2.30.47 et J1/2 VASQUEZ Lucie 2.44.66
  • » 10h04 - 200 Breaststroke Women Prelims 7 series / 54 competitors
    Click to view the program
  • TC DESPLANCHES Jeremy 2.14.80 et J1/2 SAINTON Marcus 2.23.79
  • » 10h30 - 200 Breaststroke Men Prelims 7 series / 56 competitors
    Click to view the program
  • TC DUHAMEL Cyrielle 4.46.03 et J1/2 BONDOUY Noah 5.10.58
  • » 10h54 - 400 Medley Women Prelims 4 series / 33 competitors
    Click to view the program
  • TC MARC antoine 4.25.08 et J1/2 SALCZER Ladislas 4.47.24
  • » 11h19 - 400 Medley Men Prelims 5 series / 37 competitors
    Click to view the program
  • TC BRUNO Justine 27.29 et J1/2 LECANU Maêlle 29.06
  • » 11h49 - 50 Butterfly Women Prelims 16 series / 121 competitors
    Click to view the program
  • TC BOUSQUET Frédérick 23.83 et J1/2 RAKOTONDRAMANGA Eliot 25.78
  • » 12h09 - 50 Butterfly Men Prelims 17 series / 141 competitors
    Click to view the program
  • TC GRANGEON Lara 16.23.27 et J1/2 MOURET Lucile 17.49.65
  • » 12h30 - 1500 Freestyle Women Slow prelims 2 series / 17 competitors
    Click to view the program
  • TC OLIVIER Marc Antoine 7.59.34 et J1/2 VANDEDELDE Alexis 8.36.06
  • » 13h10 - 800 Freestyle Men Slow prelims 3 series / 27 competitors
    Click to view the program
  • Fin de la réunion
Meeting N° 4 : Saturday 7 Mars 2020
  • Schedules are given for information

    Doors open : 15h30
  • TC GRANGEON Lara 16.23.27 et J1/2 MOURET Lucile 17.49.65
  • » 16h45 - 1500 Freestyle Women Fast prelim 1 serie / 8 competitors
    Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 1500 NL
  • TC OLIVIER Marc Antoine 7.59.34 et J1/2 VANDEDELDE Alexis 8.36.06
  • » 17h10 - 800 Freestyle Men Fast prelim 1 serie / 8 competitors
    Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 800 NL
  • TC EGOROVA Valérya 1.01.94 et J1/2 LEFEBVRE Louise 1.03.24
  • » 17h25 - 100 Backstroke Women Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 17h28 - 100 Backstroke Women Final B Click to view the program
  • » 17h31 - 100 Backstroke Women Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 100 DOS
  • TC STRAVIUS Jérémy 54.83 et J1/2 CHATTI Souhail 59.88
  • » 17h38 - 100 Backstroke Men Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 17h41 - 100 Backstroke Men Final B Click to view the program
  • » 17h44 - 100 Backstroke Men Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 100 DOS
  • TC DAUBA Camille 2.30.47 et J1/2 VASQUEZ Lucie 2.44.66
  • » 17h52 - 200 Breaststroke Women Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 17h57 - 200 Breaststroke Women Final B Click to view the program
  • » 18h01 - 200 Breaststroke Women Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 200 BRASSE
  • TC DESPLANCHES Jeremy 2.14.80 et J1/2 SAINTON Marcus 2.23.79
  • » 18h11 - 200 Breaststroke Men Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 18h15 - 200 Breaststroke Men Final B Click to view the program
  • » 18h19 - 200 Breaststroke Men Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 200 BRASSE
  • TC DUHAMEL Cyrielle 4.46.03 et J1/2 BONDOUY Noah 5.10.58
  • » 18h29 - 400 Medley Women Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 18h36 - 400 Medley Women Final B Click to view the program
  • » 18h43 - 400 Medley Women Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 400 4N
  • TC MARC antoine 4.25.08 et J1/2 SALCZER Ladislas 4.47.24
  • » 18h55 - 400 Medley Men Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 19h02 - 400 Medley Men Final B Click to view the program
  • » 19h09 - 400 Medley Men Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 400 4N
  • TC BRUNO Justine 27.29 et J1/2 LECANU Maêlle 29.06
  • » 19h21 - 50 Butterfly Women Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 19h23 - 50 Butterfly Women Final B Click to view the program
  • » 19h25 - 50 Butterfly Women Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 50 PAPILLON
  • TC BOUSQUET Frédérick 23.83 et J1/2 RAKOTONDRAMANGA Eliot 25.78
  • » 19h32 - 50 Butterfly Men Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 19h35 - 50 Butterfly Men Final B Click to view the program
  • » 19h37 - 50 Butterfly Men Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 50 PAPILLON
  • TC HEEMSKERK Femke 1.57.86 et J1/2 DESBORDES Joana 2.09.34
  • » 19h44 - 200 Freestyle Women Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 19h48 - 200 Freestyle Women Final B Click to view the program
  • » 19h52 - 200 Freestyle Women Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 200 NL
  • TC DERACHE Alexandre 1.49.87 et J1/2 AUNE Romain 1.55.82
  • » 20h01 - 200 Freestyle Men Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 20h05 - 200 Freestyle Men Final B Click to view the program
  • » 20h08 - 200 Freestyle Men Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 200 NL
  • Fin de la réunion
Meeting N° 5 : Sunday 8 Mars 2020
  • Schedules are given for information

    Doors open : 07h00
  • TC VAN ROUWENDAAL Sharon 4.14.36 et J 1/2 VASQUEZ Lucie 4.31.99
  • » 08h15 - 400 Freestyle Women Prelims 7 series / 57 competitors
    Click to view the program
  • TC AUBRY David 3.53.09 et J 1/2 KHALIL Adib 4.07.36
  • » 08h53 - 400 Freestyle Men Prelims 7 series / 61 competitors
    Click to view the program
  • TC GRANGEON Lara 2.12.57 et J 1/2 JOLY Morgane 2.24.04
  • » 09h31 - 200 Butterfly Women Prelims 5 series / 38 competitors
    Click to view the program
  • TC COELHO Jordan 1.58.91 et J 1/2 BONEL Antonin 2.10.17
  • » 09h48 - 200 Butterfly Men Prelims 6 series / 50 competitors
    Click to view the program
  • TC BONNET Charlotte 54.54 et J 1/2 DESBORDES Joana 59.32
  • » 10h06 - 100 Freestyle Women Prelims 17 series / 138 competitors
    Click to view the program
  • TC STRAVIUS Jérémy 49.75 et J 1/2 BOILEAU Roméo 53.31
  • » 10h37 - 100 Freestyle Men Prelims 19 series / 153 competitors
    Click to view the program
  • TC DEL'HOMME Laurine 29.17 et J 1/2 LEFEBVRE Louise 29.32
  • » 11h09 - 50 Backstroke Women Prelims 10 series / 80 competitors
    Click to view the program
  • TC STRAVIUS Jérémy 24.98 et J 1/2 RAKOTONDRAMANGA Eliot 27.62
  • » 11h23 - 50 Backstroke Men Prelims 9 series / 73 competitors
    Click to view the program
  • TC BLANCHETIERE Adèle 32.74 et J 1/2 LINDAUER Emma 34.23
  • » 11h34 - 50 Breaststroke Women Prelims 10 series / 77 competitors
    Click to view the program
  • TC FALL Malik 28.71 et J 1/2 AITKACI Carl 29.96
  • » 11h47 - 50 Breaststroke Men Prelims 9 series / 75 competitors
    Click to view the program
  • TC DUHAMEL Cyrielle 2.14.46 et J 1/2 COUSSON Bertille 2.26.62
  • » 11h59 - 200 Medley Women Prelims 10 series / 81 competitors
    Click to view the program
  • TC DESPLANCHES Jeremy 2.01.50 et J 1/2 TOMAC Mewen 2.09.48
  • » 12h33 - 200 Medley Men Prelims 9 series / 73 competitors
    Click to view the program
  • Fin de la réunion
Meeting N° 6 : Sunday 8 Mars 2020
  • Schedules are given for information

    Doors open : 15h00
  • TC VAN ROUWENDAAL Sharon 4.14.36 et J 1/2 VASQUEZ Lucie 4.31.99
  • » 16h15 - 400 Freestyle Women Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 16h21 - 400 Freestyle Women Final B Click to view the program
  • » 16h28 - 400 Freestyle Women Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 400 NL
  • TC AUBRY David 3.53.09 et J 1/2 KHALIL Adib 4.07.36
  • » 16h39 - 400 Freestyle Men Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 16h45 - 400 Freestyle Men Final B Click to view the program
  • » 16h52 - 400 Freestyle Men Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 400 NL
  • TC GRANGEON Lara 2.12.57 et J 1/2 JOLY Morgane 2.24.04
  • » 17h02 - 200 Butterfly Women Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 17h07 - 200 Butterfly Women Final B Click to view the program
  • » 17h11 - 200 Butterfly Women Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 200 PAPILLON
  • TC COELHO Jordan 1.58.91 et J 1/2 BONEL Antonin 2.10.17
  • » 17h20 - 200 Butterfly Men Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 17h25 - 200 Butterfly Men Final B Click to view the program
  • » 17h29 - 200 Butterfly Men Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 200 PAPILLON
  • TC BONNET Charlotte 54.54 et J 1/2 DESBORDES Joana 59.32
  • » 17h38 - 100 Freestyle Women Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 17h40 - 100 Freestyle Women Final B Click to view the program
  • » 17h43 - 100 Freestyle Women Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 100 NL
  • TC STRAVIUS Jérémy 49.75 et J 1/2 BOILEAU Roméo 53.31
  • » 17h51 - 100 Freestyle Men Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 17h54 - 100 Freestyle Men Final B Click to view the program
  • » 17h56 - 100 Freestyle Men Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 100 NL
  • TC DEL'HOMME Laurine 29.17 et J 1/2 LEFEBVRE Louise 29.32
  • » 18h04 - 50 Backstroke Women Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 18h06 - 50 Backstroke Women Final B Click to view the program
  • » 18h08 - 50 Backstroke Women Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 50 DOS
  • TC STRAVIUS Jérémy 24.98 et J 1/2 RAKOTONDRAMANGA Eliot 27.62
  • » 18h16 - 50 Backstroke Men Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 18h18 - 50 Backstroke Men Final B Click to view the program
  • » 18h20 - 50 Backstroke Men Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 50 DOS
  • TC BLANCHETIERE Adèle 32.74 et J 1/2 LINDAUER Emma 34.23
  • » 18h27 - 50 Breaststroke Women Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 18h30 - 50 Breaststroke Women Final B Click to view the program
  • » 18h32 - 50 Breaststroke Women Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 50 BRASSE
  • TC FALL Malik 28.71 et J 1/2 AITKACI Carl 29.96
  • » 18h39 - 50 Breaststroke Men Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 18h42 - 50 Breaststroke Men Final B Click to view the program
  • » 18h44 - 50 Breaststroke Men Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 50 BRASSE
  • TC DUHAMEL Cyrielle 2.14.46 et J 1/2 COUSSON Bertille 2.26.62
  • » 18h51 - 200 Medley Women Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 18h56 - 200 Medley Women Final B Click to view the program
  • » 19h00 - 200 Medley Women Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 200 4N
  • TC DESPLANCHES Jeremy 2.01.50 et J 1/2 TOMAC Mewen 2.09.48
  • » 19h09 - 200 Medley Men Final C Juniors 1/2 Click to view the program
  • » 19h13 - 200 Medley Men Final B Click to view the program
  • » 19h17 - 200 Medley Men Final A Click to view the program
  • Cérémonie protocolaire du 200 4N
  • Récompenses du Swim tour
  • Fin de la réunion