Back to liveffn portail
Liveffn portail
Sports results announced throughout the liveffn.com are provided for informational purposes and have no contractual value. IMPORTANT, only the results published on the Federal website(ffnatation.fr) are validated by the institution.
Warning
Français
English
English
Venez visiter le site de la FFN
BAYONNE
Championnats Nouvelle-Aquitaine Juniors/Seniors 25m - 25 m
Saturday 25 - Sunday 26 November 2017
Welcome
Swimming the Web
Homepage
Program
programmation
Start-List
Program
Results
To learn more
Live
Live Results !
Lists
Lists informations
Statistics
Commitments statistics on the competition
Events
Entry List by events
Teams
Start-List by team
Competitors
Start-List by competitor
Start-List by event
Women events
Entry List Statistics
50 Freestyle Women
100 Freestyle Women
200 Freestyle Women
400 Freestyle Women
800 Freestyle Women
1500 Freestyle Women
50 Backstroke Women
100 Backstroke Women
200 Backstroke Women
50 Breaststroke Women
100 Breaststroke Women
200 Breaststroke Women
50 Butterfly Women
100 Butterfly Women
200 Butterfly Women
200 Medley Women
400 Medley Women
Men events
Entry List Statistics
50 Freestyle Men
100 Freestyle Men
200 Freestyle Men
400 Freestyle Men
800 Freestyle Men
1500 Freestyle Men
50 Backstroke Men
100 Backstroke Men
200 Backstroke Men
50 Breaststroke Men
100 Breaststroke Men
200 Breaststroke Men
50 Butterfly Men
100 Butterfly Men
200 Butterfly Men
200 Medley Men
400 Medley Men
100 Freestyle Men
1.
LE MONNIER Aloys
See the Commitments for this competitor
1993
FRA
AS LA TESTE
See the Commitments for this team
00:52.46
2.
YONNET Benjamin
See the Commitments for this competitor
1998
FRA
CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE
See the Commitments for this team
00:53.53
3.
SENTENAC Charlie
See the Commitments for this competitor
1999
FRA
CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE
See the Commitments for this team
00:53.58
4.
TARRAT Paul
See the Commitments for this competitor
1997
FRA
CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE
See the Commitments for this team
00:54.05
5.
LASSEVILS Alban
See the Commitments for this competitor
2000
FRA
SA MÉRIGNAC
See the Commitments for this team
00:54.25
6.
DURIEUX Quentin
See the Commitments for this competitor
2001
FRA
DAUPHINS ST-PIERRE-DU-MONT
See the Commitments for this team
00:54.40
7.
RIGAUX Nicolas
See the Commitments for this competitor
1998
FRA
TARBES NAUTIC CLUB
See the Commitments for this team
00:54.74
8.
RABANAL Jordi
See the Commitments for this competitor
1999
FRA
DAUPHINS ST-PIERRE-DU-MONT
See the Commitments for this team
00:54.87
9.
LONNE-PEYRET Thibaud
See the Commitments for this competitor
1999
FRA
OLORON NATATION 64
See the Commitments for this team
00:55.01
10.
LESTANI Roman
See the Commitments for this competitor
2000
FRA
SU AGEN
See the Commitments for this team
00:55.04
11.
DUFOUR Nicolas
See the Commitments for this competitor
2001
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
00:55.21
12.
ZAYNOULINE Chaoukat
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE
See the Commitments for this team
00:55.60
13.
LAMKAOUCHI Nadir
See the Commitments for this competitor
1999
FRA
CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE
See the Commitments for this team
00:55.78
14.
GUILLON Rémi
See the Commitments for this competitor
1984
FRA
SU AGEN
See the Commitments for this team
00:55.91
15.
COMBES Hugo
See the Commitments for this competitor
2001
FRA
SB BORDEAUX BASTIDE
See the Commitments for this team
00:55.94
16.
RINCON-GIMENEZ Nolan
See the Commitments for this competitor
2000
FRA
ASSOCIATION ORNON NATATION
See the Commitments for this team
00:56.12
17.
LUCAZEAU Lukian
See the Commitments for this competitor
2001
FRA
SU AGEN
See the Commitments for this team
00:56.12
18.
CONSTABLE Enzo
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
GIRONDINS BORDEAUX
See the Commitments for this team
00:56.13
19.
RAYNAL Mathis
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
00:56.62
20.
TARRAT Samuel
See the Commitments for this competitor
2000
FRA
BIARRITZ OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
00:56.64
21.
FOURCAUD Romain
See the Commitments for this competitor
1996
FRA
VAL DE L'EYRE NATATION
See the Commitments for this team
00:56.77
22.
ITHURBIDE Thomas
See the Commitments for this competitor
1998
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
00:56.83
23.
DA ROCHA Mathieu
See the Commitments for this competitor
2000
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
00:56.98
24.
ECHARRY Julen
See the Commitments for this competitor
1999
FRA
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
00:57.02
25.
LARDIN Grégoire
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
BIARRITZ OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
00:57.16
26.
VIGOUROUX Geoffroy
See the Commitments for this competitor
1995
FRA
STADE MONTOIS NATATION
See the Commitments for this team
00:57.51
27.
DENCAUSSE Léo
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
CN MARSEILLE
See the Commitments for this team
00:57.60
28.
BERTINI Pierre-Luc
See the Commitments for this competitor
2001
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
00:58.07
29.
BOUHOT Clement
See the Commitments for this competitor
2000
FRA
AQUA LONS BARRACUDAS
See the Commitments for this team
00:58.32
30.
BONADEO Matthis
See the Commitments for this competitor
2001
FRA
SU AGEN
See the Commitments for this team
00:58.61
31.
CHAPPET-JUAN Yannis
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
VAL DE L'EYRE NATATION
See the Commitments for this team
00:58.82
32.
ROGER Aurian
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
00:59.30
33.
DANDI Jules
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
BORN ET EAU CLUB MIMIZAN
See the Commitments for this team
00:59.31
34.
BOMBRE Théo
See the Commitments for this competitor
2001
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
00:59.66
35.
ROBIN Guillaume
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
DAUPHINS ST-PIERRE-DU-MONT
See the Commitments for this team
00:59.71
36.
SEVERIN Anthony
See the Commitments for this competitor
2001
FRA
MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT
See the Commitments for this team
00:59.75
37.
AGUERGARAY Iban
See the Commitments for this competitor
2000
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
00:59.80
38.
HASSMANN Tom
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
SU AGEN
See the Commitments for this team
00:59.96
39.
MINIER Julien
See the Commitments for this competitor
2001
FRA
VAL DE L'EYRE NATATION
See the Commitments for this team
01:00.05
40.
ROBIN Thomas
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
BIARRITZ OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
01:00.08
41.
FABET Matthieu
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
01:00.14
42.
BACHIR Yannis
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
01:00.99
43.
SULTANBEKOV Kirill
See the Commitments for this competitor
2002
RUS
CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE
See the Commitments for this team
01:00.99
44.
RICHARD Tony
See the Commitments for this competitor
1998
FRA
VAL DE L'EYRE NATATION
See the Commitments for this team
01:01.26
45.
BOULEAU Corentin
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE
See the Commitments for this team
01:01.47
46.
RABADAN Nicolas
See the Commitments for this competitor
1998
FRA
STADE MONTOIS NATATION
See the Commitments for this team
01:01.48
47.
PITOU Mathis
See the Commitments for this competitor
2001
FRA
STADE MONTOIS NATATION
See the Commitments for this team
01:01.54
48.
DA SILVA Léo
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
AS LA TESTE
See the Commitments for this team
01:01.93
49.
CHIRLE Baptiste
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
STADE MONTOIS NATATION
See the Commitments for this team
01:02.21
50.
NIERODA Valentin
See the Commitments for this competitor
2001
FRA
STADE MONTOIS NATATION
See the Commitments for this team
01:02.41
51.
BAYLE Damien
See the Commitments for this competitor
2000
FRA
MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT
See the Commitments for this team
01:02.70
52.
TACHEAU Arthur
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
01:03.01
53.
SANCHEZ Louis
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
SA MÉRIGNAC
See the Commitments for this team
01:03.21
54.
PARMENTIER Erwan
See the Commitments for this competitor
1999
FRA
DAUPHINS ST-PIERRE-DU-MONT
See the Commitments for this team
01:03.31
55.
CAPDEQUY Louis-Gonzague
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
01:03.37
56.
ABADIA Antoine
See the Commitments for this competitor
2001
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
01:03.38
57.
KIELAR Rémi
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
01:03.72
58.
RICHARD Alex
See the Commitments for this competitor
2000
FRA
VAL DE L'EYRE NATATION
See the Commitments for this team
01:03.91
59.
CHEVALIER Léo
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
STADE MONTOIS NATATION
See the Commitments for this team
01:03.95
60.
AUSTRUIT Theo
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
AQUA LONS BARRACUDAS
See the Commitments for this team
01:03.96
61.
LARRONDO Thomas
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
01:04.25
62.
FERAGOTTI Louis
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
01:04.38
63.
COCOYNACQ Paul
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
01:04.40
64.
FASQUEL Luc
See the Commitments for this competitor
2000
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
01:05.14
65.
BALAS Mathéo
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
AQUA LONS BARRACUDAS
See the Commitments for this team
01:05.26
66.
ALMANDOZ Iker
See the Commitments for this competitor
2003
ESP
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
01:05.35
67.
CESAT Oier
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
01:05.39
68.
BAKIRI Ansar
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
BORDEAUX ÉTUDIANTS CLUB
See the Commitments for this team
01:05.60
69.
VIELMAS Nicolas
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT
See the Commitments for this team
01:05.75
70.
PACUTA Valentin
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
AQUA LONS BARRACUDAS
See the Commitments for this team
01:07.65
71.
BARIL Adrien
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
VAL DE L'EYRE NATATION
See the Commitments for this team
01:09.05
72.
IBEAS ETXEBERRIA Adei
See the Commitments for this competitor
1999
ESP
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
NT
No time
73.
ROYO Martin
See the Commitments for this competitor
1993
FRA
DAUPHINS ST-PIERRE-DU-MONT
See the Commitments for this team
NT
No time
74.
HOCQUELLET Paul
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
SA MÉRIGNAC
See the Commitments for this team
NT
No time