Back to liveffn portail
Liveffn portail
Sports results announced throughout the liveffn.com are provided for informational purposes and have no contractual value. IMPORTANT, only the results published on the Federal website(ffnatation.fr) are validated by the institution.
Warning
Français
English
English
Venez visiter le site de la FFN
TARBES
30es Nautiques de Tarbes - 50 m
Saturday 6 - Sunday 7 May 2023
Welcome
Swimming the Web
Homepage
Program
programmation
Start-List
Program
Results
To learn more
Live
Live Results !
Lists
Lists informations
Statistics
Commitments statistics on the competition
Events
Entry List by events
Teams
Start-List by team
Competitors
Start-List by competitor
Start-List by event
Women events
Entry List Statistics
50 Freestyle Women
100 Freestyle Women
200 Freestyle Women
400 Freestyle Women
800 Freestyle Women
50 Backstroke Women
100 Backstroke Women
200 Backstroke Women
50 Breaststroke Women
100 Breaststroke Women
200 Breaststroke Women
50 Butterfly Women
100 Butterfly Women
200 Butterfly Women
200 Medley Women
400 Medley Women
4x100 Freestyle Women
4x100 Medley Women
Men events
Entry List Statistics
50 Freestyle Men
100 Freestyle Men
200 Freestyle Men
400 Freestyle Men
1500 Freestyle Men
50 Backstroke Men
100 Backstroke Men
200 Backstroke Men
50 Breaststroke Men
100 Breaststroke Men
200 Breaststroke Men
50 Butterfly Men
100 Butterfly Men
200 Butterfly Men
200 Medley Men
400 Medley Men
4x100 Freestyle Men
4x100 Medley Men
100 Breaststroke Men
1.
GOÑEZ ORTUÑEZ Jon
See the Commitments for this competitor
2005
ESP
FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION
See the Commitments for this team
01:05.08
2.
ARRIGAIN Igor
See the Commitments for this competitor
2004
ESP
FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION
See the Commitments for this team
01:05.29
3.
NANCLARES IBARGUTXI Xabier
See the Commitments for this competitor
2003
ESP
CN JUDIZMENDI
See the Commitments for this team
01:06.09
4.
BRUSCOLI Gianni
See the Commitments for this competitor
2001
FRA
E.P SEMEAC TARBES NAT
See the Commitments for this team
01:06.49
5.
BOULANGER Illan
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
E.P SEMEAC TARBES NAT
See the Commitments for this team
01:06.60
6.
GARCIA Pablo
See the Commitments for this competitor
2000
FRA
AVENIR MURET NATATION
See the Commitments for this team
01:09.36
7.
COOKE AZKUE Elliot
See the Commitments for this competitor
2002
ESP
ZARAUTZ BALEA IGERIKETA
See the Commitments for this team
01:09.75
8.
MARTINEZ GARRIDO Adrian
See the Commitments for this competitor
2007
ESP
CN JUDIZMENDI
See the Commitments for this team
01:11.54
9.
EIZAGUIRRE Oier
See the Commitments for this competitor
2008
ESP
FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION
See the Commitments for this team
01:12.46
10.
SAIZAR Ekhi
See the Commitments for this competitor
2007
ESP
FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION
See the Commitments for this team
01:12.92
11.
CHATARD Léo
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
TARBES NAUTIC CLUB
See the Commitments for this team
01:13.94
12.
CABRERIZO MARCOS Hodei
See the Commitments for this competitor
2007
ESP
CLUB DEPORTIVO NATACION BIDASOA
See the Commitments for this team
01:14.00
13.
AGNESE Enzo
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
E.P SEMEAC TARBES NAT
See the Commitments for this team
01:14.70
14.
CHARLOT Mathis
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
TARBES NAUTIC CLUB
See the Commitments for this team
01:15.74
15.
ORDUNA Mael
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT
See the Commitments for this team
01:17.52
16.
VIGNES Kepa
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
BIARRITZ OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
01:17.76
17.
REY-BONCOEUR Lorenzo
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
CN LANNEMEZAN
See the Commitments for this team
01:20.41
18.
GONDINET Antoine
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
01:20.56
19.
MARTINEZ DE SAN VICENTE LLANA Markel
See the Commitments for this competitor
2009
ESP
CN JUDIZMENDI
See the Commitments for this team
01:26.61
20.
PICCOLO Lohan
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
LOURDES NATATION
See the Commitments for this team
01:27.63
21.
MARTINEZ Francisco
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
LOURDES NATATION
See the Commitments for this team
01:27.68
22.
GONZALEZ DE HEREDIA MENDIGUREN Eneko
See the Commitments for this competitor
2009
ESP
CN JUDIZMENDI
See the Commitments for this team
01:31.06
23.
BATAILLE Ian
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
MARSOUINS DU COMMINGES
See the Commitments for this team
01:32.73
24.
MONMAYRANT Antonin
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE
See the Commitments for this team
01:35.73
25.
GUITTARD Paul
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
LOURDES NATATION
See the Commitments for this team
01:36.17
26.
ALBERT REMY Léo-Paul
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE
See the Commitments for this team
01:37.50
27.
PAQUIT Theo
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
TARBES NAUTIC CLUB
See the Commitments for this team
01:44.23
28.
ROUSSIE Simon
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE
See the Commitments for this team
01:44.61
29.
GAYET Baptiste
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
TARBES NAUTIC CLUB
See the Commitments for this team
01:45.26
30.
DARAM Mathis
See the Commitments for this competitor
2012
FRA
TARBES NAUTIC CLUB
See the Commitments for this team
NT
No time